4 druhy vankúšov pre pohodlný spánok

Naučím vás ako si vybrať správny matrac!

Konzultácia zdarma

Ak mi dáte 25 minút, ukážem vám čo vám pomôže ešte lepšie spať a byť silným mužom. Ak po 25 minutách poviete, že stačí. Podáme si ruky a rozlúčime sa. Je to fér dohoda? Ja si myslím že áno. Vyplňte prosím formulár!

Ako si vybrať ten najlepší vankúš pre zdravý a pohodlný spánok?

Objavte rozdiely medzi vankúšmi z pamäťovej peny, tempur peny, páperia, polyesterového vlákna a z merino vlny. 

Či už hovoríme o zlepšení kvality spánku alebo o predchádzaní bolestiam krku a ramien, výber správneho vankúša je neoddeliteľnou súčasťou každej spálne. V tomto článku sa zameriame na rozličné typy vankúšov a ich jedinečné výhody, s cieľom pomôcť Vám nájsť ten najideálnejší pre Váš odpočinok. Poďme si ich postupne pozrieť.

Pamäťová Pena: Kráľ Medzi Vankúšmi

Nepochybne, vankúše z pamäťovej peny sú obľúbené vďaka svojej schopnosti prispôsobiť sa kontúram hlavy a krku. No vedeli ste, že kvalita pamäťovej peny sa líši od výrobcu k výrobcovi? Vyššia hustota peny znamená lepšiu podporu a dlhšiu životnosť. Niekedy sa stretávame s tým, že pamäťová pena môže byť trochu teplejšia, čo nie je ideálne počas horúcich letných nocí. Ale nebojte sa, sú tu aj  vankúše s pamäťovou penou, ktoré poskytujú chladivý efekt vďaka skvelým chladivým poťahom. Pri výbere matraca myslite hneď aj na vankúš a pri tom myslite tiež na prikrývky. Nie je nič horšie, ako keď máte skvelý matrac s nadupaným vankúšom a spánok si pokazíte nanič prikrývkou. Pozrite si tento článok a zorientujte sa medzi prikrývkami. 

Tempur Pena: Prémiový – Ešte viac pohodlný spánok

Hoci vankúše z Tempur peny sú často spomínané v rovnakej kategórii ako tie z pamäťovej peny, majú niekoľko jedinečných vlastností. Tempur pena je známa svojou vyššou hustotou a pružnosťou, ktorá sa prispôsobuje telesnej teplote a hmotnosti, poskytujúc ešte individuálnejší pocit pohodlia. Sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú extra podporu bez kompromisu na pohodlí.

Páperové Vankúše: Návrat k Prírode

Ak hľadáte čo najprirodzenejšiu alternatívu, páperové vankúše sú skvelou voľbou. Nielenže sú hypoalergénne a priedušné, ale majú aj výbornú schopnosť prispôsobovať sa teplote okolia. Chladné v letných mesiacoch a teplé v zime, páperové vankúše sú synonymom pre komfort a tradičnú kvalitu.

Polyesterové Vankúše: Pohodlie za Prístupnú Cenu

Vankúše z dutého polyesterového vlákna sa tešia popularite pre svoju ľahkosť, pohodlie a cenovú dostupnosť. Sú skvelou voľbou pre hostovské izby alebo ako ekonomická alternatíva pre domácnosti. Okrem toho sú jednoduché na údržbu – väčšinu možno prať v práčke, čo je ideálne pre domácnosti s alergikmi.

Poťahy Vankúšov: Rozmanitosť pre Každý Štýl

Zatiaľ čo výplň vankúša je kľúčová pre pohodlný spánok a podporu, materiál poťahu môže výrazne ovplyvniť Vaše spánkové skúsenosti. Poťahy vankúšov môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, každý s unikátnymi vlastnosťami:

Outlast a Bavlna: Pohodlný spánok v Každom Ročnom Období

Outlast je materiál vyvinutý pre NASA, známy svojou schopnosťou regulovať teplotu a zaisťuje tak pohodlie v akejkoľvek sezóne. Kombinácia outlastu a bavlny je ideálna pre tých, ktorí hľadajú vankúš, ktorý sa prispôsobí teplote ich tela a zároveň poskytuje prírodný pocit bavlny.

Lyocell: Ekologická a Priedušná Voľba pre pohodlný spánok

Lyocell, známy aj ako Tencel, je udržateľne vyrobený z celulózy z dreva. Je obzvlášť cený pre svoju priedušnosť a schopnosť odvádzať vlhkosť, čo ho robí skvelým poťahom pre vankúše, najmä počas teplých letných nocí.

Vankúše z Merino Vlny: Prírodný Luxus pre Váš Spánok

Vankúše z merino vlny sú často prehliadané, ale predstavujú skvelú voľbu pre tých, ktorí hľadajú prírodnú alternatívu s mimoriadnym komfortom. Merino vlna, známa svojou jemnosťou a pružnosťou, ponúka niekoľko úžasných vlastností: Hypoalergénne Vlastnosti, Termoregulačné Schopnosti, Trvanlivosť a Priedušnosť, Luxusný Komfort.

Vankúše z merino vlny poskytujú pocit luxusu a exkluzivity. Ich mäkkosť a pohodlie sú nezameniteľné a pridávajú nádych elegancie každej spálni.

Ďalší  Aspekt pri výbere vankúša

Pri výbere vankúša nezabúdajte aj na veľkosť a tvar. Ak máte radi čítanie alebo sledovanie televízie v posteli, možno by sa Vám hodili špeciálne ergonomické alebo oporné vankúše.

Záver: Kompletný Sprievodca pre Výber Vankúša

Vybavení informáciami o rôznych typoch výplní a poťahov, môžete teraz urobiť informované rozhodnutie pri výbere vankúša. Či už dávate prednosť podpore pamäťovej peny, prírodnému komfortu merino vlny, pružnosti tempur peny, cenovej dostupnosti polyesterových vankúšov, alebo uprednostňujete poťahy z inovatívneho outlastu, priedušného lyocellu alebo tradičnej bavlny, dôležité je nájsť kombináciu, ktorá najlepšie vyhovuje Vašim spánkovým potrebám.

Nezabúdajte, že kvalitný a pohodlný spánok je kľúčom k zdravému životnému štýlu, a správny vankúš môže byť Vašim spojencom na ceste k pokojným a obnovujúcim nocím. Príjemné sny!

Klasické vankúše z ovčej vlny  Vankúše z memory peny      Klasické vankúše z dutého vlákna      Páperové vankúše    Vankúše Tempur

Produktov

Zlepšenie v %

Kategórií

Zlepšenie kvality života v %

Keby to sám nezažijem, tak tomu neuverím, že pár zmien, dokáže zázraky so spánkom a výsledkom je: Viac sily, viac chute žiť, viac sexu, viac smiechu a viac peňazí.

Podobné články

Podobné

luft.sk

Prihláste sa do seriálu o spánku pre muža v 21. storočí

Pridajte sa ku chlapom, ktorí dobre spia. Majú vynikajúce výsledky a silu za troch.

Ďakujem za prejavenú dôveru a hlavne Gratulujem k rozhodnutiu investovať do seba!

Pin It on Pinterest

Share This