×

Chybová správa

Notice: Undefined index: video_youtube v custom_search_form_alter() (riadok 291 z /home/pw011200/www_root/Luft/sites/all/modules/custom_search/custom_search.module).

Základy esenciálnych olejov

Čo sú esenciálne oleje?

Ak ste si niekedy privoňali k ruži, zakúsili ste aromatické vlastnosti esenciálnych olejov. Tieto prírodne sa vyskytujúce, prchavé vonné zlúčeniny sa nachádzajú v semenách, kôre, stonkách, koreňoch, kvetoch a iných častiach rastlín. Esenciálne oleje poskytujú rastlinám ochranu pred enviromentálnymi hrozbami a zohrávajú úlohu pri opeľovaní rastlín. Okrem toho, že esenciálne oleje majú vrodené pozitívne účinky pre rastliny a že sú krásne voňavé pre ľudí, tiež sa oddávna používali pri príprave jedál, starostlivosti o krásu, tela a duše.

Ako sa používajú esenciálne oleje?

Esenciálne oleje majú širokú škálu použití pre emočné a telesné zdravie. Dajú sa používať jednotlivo alebo v komplexných zmesiach jedným z troch spôsobov:

Aromaticky

Keď sa určité oleje rozptyľujú za pomoci difúzera, môže to mať veľmi povzbudivé účinky, kým iné oleje môžu pôsobiť utišujúco a upokojujúco. Difúzovanie esenciálnych olejov dokáže prečistiť vzduch a zbaviť ho nechcených pachov.

Lokálne

Pokožka dokáže veľmi ľahko absorbovať esenciálne oleje a preto môžu byť bezpečne nanášané lokálne.

Vnútorne

Niektoré esenciálne oleje majú bohatú históriu používania vo varení a dajú sa cielene používať ako doplnky stravy pre zdravie.

Esenciálne oleje sú úžasným a sľubným spôsobom, ako sa starať o Vaše zdravie a tiež zdravie Vašej rodiny. Nezáleží na tom, či esenciálne oleje nanášate lokálne na pokožku alebo si užívate ich vonné účinky prostredníctvom difúzie či ich užívate vnútorne, pretože pozitívne účinky esenciálnych olejov sú neobmedzené.

Preto sa budete chcieť uistiť, že esenciálne oleje, ktoré používate, vedia splniť to, čo sľubujú. Budete sa chcieť utvrdiť v tom, že si vyberiete esenciálne oleje kvôli ich účinnosti a čistote.

 

ZDROJE ESENCIÁLNYCH OLEJOV
Účinnosť začína so samotnou rastlinou. - ( Keď sa rastliny pestujú v optimálnej pôde, teplote a podnebí, vyprodukujú esenciálny olej vo vyššej kvalite tak, ako to má byť.Rovnaké druhy rastlín v rôznom podnebí budú mať odlišné chemické zloženie.

Ale to je len prvá časť rovnice. Čistota hrá v účinnosti hlavnú úlohu. Mnohé esenciálne oleje na predaj nie sú certifikované ako čisté. Často obsahujú prídavné látky alebo iné zložky, ktorými sú zriedené a ktoré ich znečistia. Týmto oleje strácajú vlastnosti pozitívne ovplyvňujúce zdravie. dōTERRA sa zaväzuje poskytovať tie najčistejšie a najúčinnejšie esenciálne oleje. Máme globálnu sieť farmárov, ktorí dobre poznajú proces pestovania rastlín pre esenciálne oleje. Oni zaisťujú, aby bolo o rastliny dobre postarané a aby boli spracované v správnom čase.

 

CPTG - Certified Pure Therapeutic Grade®  (CPTG - certifikovaná čistá terapeutická trieda®)

dōTERRA dokonale spojila moderný pokrok s testovacími postupmi, aby zabezpečila čistotu a účinnosť každého esenciálneho oleja. Každý jeden dōTERRA esenciálny olej sa čo najprísnejšie a najdôkladnejšie testuje - (Tento testovací protokol (CPTG - certifikovaná čistá terapeutická trieda®) je latkou pre kvalitu, čistotu, účinnosť a konzistentnosť).

Keď sa dōTERRA rozhodne, že niektorý esenciálny olej je dosť dobrý na to, aby sme ho predávali, môžete mať istotu, že tento olej má najvyšší obsah aktívnych a užitočných zložiek, neobsahuje žiadne nečistoty a jeho chemické zloženie nebolo inak zmenené. U nás v dōTERRA vieme, že rovnako ako my, tak aj Vy sa staráte o svojich najbližších s rovnakou opaterou, pozornosťou a tiež odhodlaním. Spoločne chceme poskytovať to najlepšie, čo vieme.